
Contemporary
Art
Набір студентів
Наразі реєстрація закрита
Наступний набір буде в 2024 році
Ми створили програму курсу Contemporary Art для того, щоб об’єднати в інтенсивному курсі всі необхідні практики, котрі передбачають прогресивну художню освіту. Ціль курсу — створення експериментального майданчику-лабораторії, де у студентів за допомогою художників-практиків і теоретиків буде можливість знайти свій шлях у мистецтві, навчитися працювати програмно та системно, вміти втілювати свої проєкти, а головне — реалізувати свій потенціал.
Цей курс націлений на вивчення актуальних підходів у мистецтві, розвиток критичного мислення та освоєння необхідних для сучасного художника навичок. Принцип нашої системи навчання — це взаємозв’язок теорії і практики, коли лекції та семінари з історії й теорії мистецтва знаходять продовження в практичних завданнях.
На практиці студенти працюватимуть з малюнком, живописом, фото, відео, інсталяцією, новими медіа, перформансом, навчаться будувати свої роботи на дослідженні, засвоять правила візуальної подачі та ескізів, навчаться візуалізовувати власні ідеї в 3D-програмах.
Ми побудували курс не лише на засвоєнні технік та навиків, але, в першу чергу, на завданнях для вироблення художнього мислення, на поєднанні різних підходів та виборі матеріалів. Важливою складовою навчання стали майстерні з запрошеними художниками.
За час навчання молоді художники почнуть розумітися на системі мистецтва, зможуть самостійно створювати проєкти в медіа, навчаться правильно себе презентувати, створювати портфоліо, працювати з художніми інституціями та по закінченню навчання матимуть декілька реалізованих проєктів.
Для зарахування на курс вам необхідно заповнити реєстраційну анкету. Після цього з вами сконтактує один з координаторів курсу та надішле аплікаційну форму майбутнього студента разом з творчим завданням. Останній етап вступу — співбесіда, дата якої буде назначена після виконання творчого завдання.
Програма курсу
Історія мистецтв →
Теорія мистецтв →
Філософія мистецтва →
Філософія: ключові тексти і проблеми →
Англійська мова (загальний та спеціалізований курс) →
Малюнок →
Танець і перформанс →
Медіаарт →
Сторітелінг і сучасна культура →
Селф-менеджмент →
Загальні предмети:
Футурологія →
Культурологія →
Графічні редактори
програмний директор

Леся Хоменко
Художниця, учасниця художньої групи Р.Е.П. і мультидисциплінарного колективу «Худсовет». Тричі номінувалася на Премію PinchukArtCentre, а також на премію Future Generation Art Prize у складі групи Р.Е.П. і двічі номінантка премії ім. Казимира Малевича.
Куратори курсу
-
Євген Самборський
Художник, співзасновник творчого об'єднання "Відкрита група".
-
Сергій Сабакарь
Художник, викладач кафедри малюнку Національної академії образотворчого мистецтва й архітектури
-
Антон Дробович
Доцент кафедри культурології та філософської антропології в Національному антропологічному університеті імені М.П. Драгоманова. Кандидат філософських наук.
-
Катерина Бадянова
Мистецтвознавиця, незалежна дослідниця
-
Макс Роботов
Медіахудожник, музикант, учасник SVITER art-group, співзасновник Photinus studio і експозиційного осередку Shukhliada.
-
Анна Виноградова
Перформерка, викладачка , хореографиня
-
Валерія Шиллер
Мистецтвознавиця, головна редакторка онлайн ресурсу про сучасне мистецтво Artslooker
Лектори курсу
-
Олександр Бурлака
Архітектор, художник
-
Оксана Казьміна
Художниця, режисерка документального й ігрового кіно.
-
Ольга Астахова
Психологиня
-
Леся Кульчинська
Культурологиня та кураторка, кандидатка наук мистецтвознавства, стипендіантка Fulbright.
-
Ольга Кривітченко
Філософиня
-
Шаза Муса
Business Owner в Magellan Cloud store Graphic Designer/Production у JUMP Contemporary Art Center
-
Лук'ян Галкін
кінокритик, продюсер громадського телеканалу UA КУЛЬТУРА
-
Тетяна Кочубінська
Мистецтвознавиця. Незалежна кураторка, дослідниця та авторка.
-
Ксенія Малих
Мистецтвознавиця, співзасновниця кураторського об’єднання OK Projects, керівниця дослідницького департаменту PinchukArtCentre і менеджер українського павільйону на 58-ій Венеціанській бієнале сучасного мистецтва
-
Алевтина Кахідзе
Перформерка, художниця-акціоністка, лекторка, кураторка, письменниця
-
Олександр Сіроус
new media artist і музикант
-
Юлія Лейтес
art director/creative director STEREOTACTIC
Практика на курсі
Під час всього навчання студенти працюватимуть з живописом, малюнком, фотографією, відео, 3D, Фотошопом, звуком, відеопроєкцією, інсталяцією та перформансом.
На першому курсі ми допоможемо зрозуміти на власному досвіді, з чого складається робота художника і як будується художній наратив. Велику увагу наші студенти зможуть приділити освоєнню навичок і технік. На другому курсі студенти займуться цілісними творами — розбиратимуть художні стратегії в сучасному мистецтві, вчитимуться будувати роботу на дослідженні, працюватимуть над візуалізацією ідей та 3D-візуалізацією експозицій.