Graphic Design

Contemporary
Art

Набір студентів

Наразі реєстрація закрита

Наступний набір буде в 2024 році

Ми створили програму курсу Contemporary Art для того, щоб об’єднати в інтенсивному курсі всі необхідні практики, котрі передбачають прогресивну художню освіту. Ціль курсу — створення експериментального майданчику-лабораторії, де у студентів за допомогою художників-практиків і теоретиків буде можливість знайти свій шлях у мистецтві, навчитися працювати програмно та системно, вміти втілювати свої проєкти, а головне — реалізувати свій потенціал.

Цей курс націлений на вивчення актуальних підходів у мистецтві, розвиток критичного мислення та освоєння необхідних для сучасного художника навичок. Принцип нашої системи навчання — це взаємозв’язок теорії і практики, коли лекції та семінари з історії й теорії мистецтва знаходять продовження в практичних завданнях.

На практиці студенти працюватимуть з малюнком, живописом, фото, відео, інсталяцією, новими медіа, перформансом, навчаться будувати свої роботи на дослідженні, засвоять правила візуальної подачі та ескізів, навчаться візуалізовувати власні ідеї в 3D-програмах. 

Ми побудували курс не лише на засвоєнні технік та навиків, але, в першу чергу, на завданнях для вироблення художнього мислення, на поєднанні різних підходів та виборі матеріалів. Важливою складовою навчання стали майстерні з запрошеними художниками.

За час навчання молоді художники почнуть розумітися на системі мистецтва, зможуть самостійно створювати проєкти в медіа, навчаться правильно себе презентувати, створювати портфоліо, працювати з художніми інституціями та по закінченню навчання матимуть декілька реалізованих проєктів.

Для зарахування на курс вам необхідно заповнити реєстраційну анкету. Після цього з вами сконтактує один з координаторів курсу та надішле аплікаційну форму майбутнього студента разом з творчим завданням. Останній етап вступу — співбесіда, дата якої буде назначена після виконання творчого завдання.

Програма курсу

Історія мистецтв →
Теорія мистецтв →
Філософія мистецтва →
Філософія: ключові тексти і проблеми →
Англійська мова (загальний та спеціалізований курс) →
Малюнок →
Танець і перформанс →
Медіаарт →
Сторітелінг і сучасна культура →
Селф-менеджмент →
Загальні предмети:
Футурологія →
Культурологія →
Графічні редактори

програмний директор

Леся Хоменко

Художниця, учасниця художньої групи Р.Е.П. і мультидисциплінарного колективу «Худсовет». Тричі номінувалася на Премію PinchukArtCentre, а також на премію Future Generation Art Prize у складі групи Р.Е.П. і двічі номінантка премії ім. Казимира Малевича.

Куратори курсу

  • Євген Самборський

    Художник, співзасновник творчого об'єднання "Відкрита група".

  • Сергій Сабакарь

    Художник, викладач кафедри малюнку Національної академії образотворчого мистецтва й архітектури

  • Антон Дробович

    Доцент кафедри культурології та філософської антропології в Національному антропологічному університеті імені М.П. Драгоманова. Кандидат філософських наук.

  • Катерина Бадянова

    Мистецтвознавиця, незалежна дослідниця

  • Макс Роботов

    Медіахудожник, музикант, учасник SVITER art-group, співзасновник Photinus studio і експозиційного осередку Shukhliada.

  • Анна Виноградова

    Перформерка, викладачка , хореографиня

  • Валерія Шиллер

    Мистецтвознавиця, головна редакторка онлайн ресурсу про сучасне мистецтво Artslooker

Лектори курсу

  • Олександр Бурлака

    Архітектор, художник

  • Оксана Казьміна

    Художниця, режисерка документального й ігрового кіно.

  • Ольга Астахова

    Психологиня

  • Леся Кульчинська

    Культурологиня та кураторка, кандидатка наук мистецтвознавства, стипендіантка Fulbright.

  • Ольга Кривітченко

    Філософиня

  • Шаза Муса

    Business Owner в Magellan Cloud store Graphic Designer/Production у JUMP Contemporary Art Center

  • Лук'ян Галкін

    кінокритик, продюсер громадського телеканалу UA КУЛЬТУРА

  • Тетяна Кочубінська

    Мистецтвознавиця. Незалежна кураторка, дослідниця та авторка.

  • Ксенія Малих

    Мистецтвознавиця, співзасновниця кураторського об’єднання OK Projects, керівниця дослідницького департаменту PinchukArtCentre і менеджер українського павільйону на 58-ій Венеціанській бієнале сучасного мистецтва

  • Алевтина Кахідзе

    Перформерка, художниця-акціоністка, лекторка, кураторка, письменниця

  • Олександр Сіроус

    new media artist і музикант

  • Юлія Лейтес

    art director/creative director STEREOTACTIC

Практика на курсі

Під час всього навчання студенти працюватимуть з живописом, малюнком, фотографією, відео, 3D, Фотошопом, звуком, відеопроєкцією, інсталяцією та перформансом.

На першому курсі ми допоможемо зрозуміти на власному досвіді, з чого складається робота художника і як будується художній наратив. Велику увагу наші студенти зможуть приділити освоєнню навичок і технік. На другому курсі студенти займуться цілісними творами — розбиратимуть художні стратегії в сучасному мистецтві, вчитимуться будувати роботу на дослідженні, працюватимуть над візуалізацією ідей та 3D-візуалізацією експозицій.

Роботи студентів

  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #

Художниця, учасниця художньої групи Р.Е.П. і мультидисциплінарного колективу «Худсовет».
Тричі номінувалася на Премію PinchukArtCentre, а також на премію Future Generation Art Prize у складі групи Р.Е.П. і двічі номінантка премії ім. Казимира Малевича.

Леся Хоменко
Леся - постійна учасниця не лише українських, але і міжнародних виставок в Англії, Фінляндії, Бразилії, Німеччині і Польщі, главне серед яких - Kyiv Biennale Arsenale 2012 року, виставка в нью-йоркській White Box gallery, віденському MUMOK і Zaheta gallery у Варшаві.

Архітектор, художник

Олександр Бурлака
Олександр Бурлака є, без перебільшення, піонером архітектурного й експозиційного дизайну в Україні. Олександр співпрацював з багатьма великими інституціями, серед яких Національний художній музей України та Мистецький Арсенал, а також з незалежними кураторами та самоорганізованими ініціативами. Над авторськими рішеннями експозицій працювали, починаючи з 1990-х багато художників і кураторів. Втім, саме Олександр концептуалізував професію експозиціонера в Україні, присвятивши кілька років прицільно цій практиці. І у такий спосіб він склав певний тренд і рівень того, як можуть і повинні виглядати виставки: у традиційних музеях, так і на великих фестивалях або малобюджетних проєктах. Крім роботи над виставками, Олександр — художник, куратор, дослідник архітектури та фотограф.

Художниця, режисерка документального й ігрового кіно.

Оксана Казьміна
Співзасновниця міждисциплінарного проекту "Практики Тіла". Учасниця колективів ОКСАНАS і "Сервіз Пропав". Учасниця НГО "Фрифилмерз", яка займається просуванням незалежного українського кіно, особливо на Сході України. Авторка воркшопов і курсів по роботі з відео. У 2016-2017 викладала режисуру кіно в університеті Веслеян, США. Учасниця Київської бієнале, 2015, Одеської бієнале 2017, учасниця виставки «Свій Простір» у Pinchuk Art Centre.

Психологиня

Ольга Астахова
Практикуюча психологиня, працює в "Центрі когнітивно - поведінкової терапії"

Культурологиня та кураторка, кандидатка наук мистецтвознавства, стипендіантка Fulbright.

Леся Кульчинська
Леся досліджує тему насильства образу, теорію кіно та феміністичні практики. Вона курувала виставки «Українське тіло», «Кажуть, там ти знайдеш своє щастя», «Школу самотності» у межах Київської бієнале 2015 — «Київська школа». У 2019 році вийшла книга «Право на істину»

Філософиня

Ольга Кривітченко
Ольга Кривітченко— докторантка філософіського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, журналістка, кінокритикиня.

Business Owner в Magellan Cloud store Graphic Designer/Production у JUMP Contemporary Art Center

Шаза Муса
Шаза Муса- практикуюча викладачка англійскої мови. Вивчала архітектуру в Poltava National Technical Univeristy.

кінокритик, продюсер громадського телеканалу UA КУЛЬТУРА

Лук’ян Галкін
Український кінознавець та кінокритик, виконавчий продюсер телеканалу UA:КУЛЬТУРА, головний редактор та співзасновник онлайн-видання Moviegram, лектор освітніх заходів з питань кіно.

Мистецтвознавиця. Незалежна кураторка, дослідниця та авторка.

Тетяна Кочубінська
Основна сфера діяльності — українське сучасне мистецтво. Була кураторкою Дослідницької платформи PinchukArtCentre, де займалася створенням цифрового архіву сучасного українського мистецтва.У своїй кураторській практиці Тетяна цікавиться питаннями відповідальності, пам’яті й травм, пов’язуючи радянське минуле із сучасним суспільством.

Мистецтвознавиця, співзасновниця кураторського об’єднання OK Projects, керівниця дослідницького департаменту PinchukArtCentre і менеджер українського павільйону на 58-ій Венеціанській бієнале сучасного мистецтва

Ксенія Малих

Перформерка, художниця-акціоністка, лекторка, кураторка, письменниця

Алевтина Кахідзе
Українська феміністська художниця, перформансистка, медіа-художниця, кураторка та садівниця. Співзасновниця приватної резиденції для іноземних художників та художниць у селі Музичі та онлайн-видання про мистецтво kram.in.ua

new media artist і музикант

Олександр Сіроус
Працює над інсталяціями та перформенсами, а так само з виджеингом і саундартом. Алекс створює інтерактивний візуальний контент в таких програмах як unity, unreal engine, blender, використовує також різні технології, такі як: датчик руху Kinect, leap motion, arduino.

art director/creative director STEREOTACTIC

Юлія Лейтес