#KAMA ALUMNI: Катя Кульбачко, креативна копірайтерка
Катя Кульбачко (25 років) – випускниця курсу Creative Copywriting.
Якщо зазвичай студенти спершу йдуть на курс, щоб знайти роботу, то у Каті все навпаки. Навчатися в КАМА вона прийшла вже з переліком компаній, у яких працювала. Це, зокрема, The Village Україна, WINETIME, “Лавка традицій” від Silpo та ще декілька агенцій і брендів.
Катя розповіла, чому вирішила піти навчатися, хоч вже й мала релевантний досвід, поділилася своїм улюбленим кейсом – сайтом-експлейнером про Азовсталь, а ще дала 10 рекомендацій про те, як та де копірайтеру верстати портфоліо.
Який в тебе бекграунд?
У 16 років я офіційним способом втекла від батьків – вступила в універ і переїхала в Київ. Мої критерії вступу базувалися на тому, щоб я точно вступила на бюджет, тому що контракт я на той момент оплатити не могла. Так, почала навчатися у КНУКіМ на спеціальності “Книгознавство”.
16-річна Катя була впевнена, що мова йде саме про літературознавство. Думала, будемо там багато читати, писати та аналізувати, а по факту нас вчили на бібліотекарів. Тому після 2-х місяців занять почала активно шукати роботу.
Спершу влаштувалася в біржу копірайтингу, де писала нецікаві тексти про риболовлю та будівництво, з оплатою за тисячу знаків. Далі подалася в SMM. Вела соцмережі ТРЦ Lavina Mall, якраз коли з’явився перший H&M. Потім була кльова дворічна співпраця з Atlas Weekend. У періоди фестивалю ми просто 24/7 були всередині цієї всієї тусовки.
Однак, як би драйвово це не було, та квитками на івенти досвід не поповнити. Тож вирішила спробувати себе в копірайтингу і медіа. Спершу писала для The Village Україна у промо-відділ – огляди ресторанів і різні новинки. Тобто, це були не авторські колонки, а ті, що позначалися позначкою “промо”. Потім була копірайтеркою в освітній платформі для підприємців СУПЕРЛЮДИ.
Далі мене занесло в гастрономію. Була копірайтеркою у WINETIME, SMM-фрілансеркою в “Лавці традицій” від Silpo, знову копірайтеркою, тільки вже у WINEWINE. Останній хочу виокремити, бо це був кльовий досвід.
Для цього магазину ми розробляли креативний підхід. Їхня основна перевага була в оптовій ціні – якщо ти купуєш від 6 пляшок, то отримуєш 30% знижки на кожну. І я тоді розробила їм слоган “Один раз купив, шість разів п’ю”, який справді добре працював. Так я, власне, і зрозуміла, що таке креатив.
Згодом пішла працювати в рекламну агенцію і паралельно – вчитися в КАМА.
Чому вирішила йти на курс, якщо вже мала досить великий досвід роботи в копірайтингу?
Думала, що ось я навчуся бути ще більш креативною і піду працювати в круту агенцію з високою зарплатнею. Та потім я вивчила ринок і зрозуміла, що між роботою, від якої я йшла, і та, до якої намагаюся прийти, жодної фінансової кореляції немає, однак є кореляція впливу і рівня крутості чи задоволення, яке ти можеш отримувати від завдань.
Зараз я прагну мати ще більше цікавих, нестандартних проєктів, але також – потроху виходити за межі діджиталу. Хочеться робити щось, до чого можна доторкнутися, щось не лише у форматі онлайн.
Як на тебе вплинуло навчання?
Головне, що мені дала КАМА – це те, що я познайомилась з ринком. Зрозуміла, які агенції мені подобаються і з якими хотіла б співпрацювати. Також я навчилася переконувати інших у своїх ідеях. А ще – чути команду і критику, але використовувати всі ці коментарі на користь свого проєкту, а не як образу на власний рахунок.
Розкажи про свій найцікавіший кейс.
Я співпрацювала з YARCHE Agency, з якими ми зробили великий сайт-експлейнер про Азовсталь. Місяць у мене пішов на ресьорч, адже історія починається ще з самого заснування Маріуполя і завершується його новітньою історією. І місяць на написання.
Це величезний лонгрід, поділений на дві частини: “Азовсталь: історія миру” і “Азовсталь: історія війни”. Він інтерактивний – має різні візуальні доповнення, а ще з ним можна взаємодіяти.
Пишаюсь, що була причетною до його створення. Тим паче, що я сама родом із Маріуполя.
Як оформлювати та де копірайтерам верстати резюме? Дай декілька порад для початківців.
1. Вам потрібно не резюме, а портфоліо. Так, ви можете скласти pdf-документ з датою народження та переліком попередніх компаній, але це вас не «продасть». Вас «продають» ваші кейси.
2. Портфоліо має бути онлайн. Не в пошті вкладеним файлом, не лінком на гугл-диск, а сайтом. Його легко створити на readymag.
3. Коли додаєте кейс до портфоліо — самого віжуалу чи відео недостатньо. Додайте опис ідеї, розпишіть, як ви її реалізували, що це принесло бренду.
4. Лайфхак: якщо ви таки робите портфоліо на readymag, не намагайтеся створити адаптивну мобільну версію. Просто вимкніть її. Навіть зі смартфона можна відкрити сторінку десктоп-версії, а от верстати тексти та фото/відео під мобільний — тут вже вам знадобиться друг-дизайнер.
5. Вказуйте вашу роль у проєкті: вигадали ідею, зробили озвучку, продюсували ілюстрацію.
6. Не всі кейси варто додавати в портфоліо. Напишіть в резюме, де та коли ви працювали, а для портфоліо залиште вибірку з найкращого.
7. Якщо ви даєте посилання на свої соцмережі, впевніться, що потенційний роботодавець побачить у вас людину, з якою можна працювати, if you know what I mean. Якщо ваші соцмережі можуть якимось чином збентежити майбутніх колег, то краще додавати пошту чи контакт в Telegram.
8. Все ж таки про резюме. Важливо розуміти, з ким ви спілкуєтеся: HR-менеджерам як раз потрібен перелік ваших минулих місць роботи, а креативним директорам — перелік ваших кейсів. Створить у readymag вкладку з коротким описом свого досвіду, продублюйте її в pdf.
9. Якщо ви вказуєте освіту чи курси в резюме, напишіть, що саме ви вивчали. Тобто не «КАМА 2022», а «Курс із креативного копірайтингу».
10. Прикрашати — можна, а брехати — ні. Якщо ви брали участь у розробці проєкту, не пишіть «це моя ідея», якщо це не так. Напишіть: «ми з командою вигадали, розробили» тощо.
Бонус: портфоліо Каті – як один із можливих варіантів презентації своїх проєктів копірайтеру.
Новини
-
2023-09-28 08:30:00
РАНОК В КАМА: ГОША ТИХИЙ
Гоша Тихий – радник міністра закордонних справ України
-
2023-09-19 19:30:00
WEBKAMA TALKS: ЛЮДА БЕЙ
У вересні ми відновлюємо наш формат зустрічей WEBKAMA Talks. Це вже четвертий сезон. І першою гостею ми запросили стати Люду Бей. Кураторку курсу STRATEGY в КАМА та стратегиню з Banda.
-
2023-08-29 08:30:00
РАНОК В КАМА: Василь Байдак
Василь Байдак — стендап-комік, співзасновник та актор «Інародного театру абсурду «Воробушек», волонтер, автор хітів-зборів «Просто скинь донат» і «Требабус», за допомогою яких зміг зібрати майже 2 мільйони гривень на потреби ЗСУ.
-
Вадим Пінягін: «Я зняв кліп не тому, що хотів бути режисером»
Режисер кліпу на композицію Андрія Бармалія «Я нормально» — про те, як візуалізувати трек без слів, знайти команду й інші челенджі першої відеороботи.
-
2023-08-26 13:00:00
2 Year Programs: Відкриті двері
Welcome Day (Відкриті Двері) — це можливість зазирнути в КАМА, дізнатися про те, як і коли проходить навчання на дворічних програмах, познайомитися з кураторами, координаторами та командою Академії.
-
2023-07-27 08:30:00
РАНОК В КАМА: Антоніо Лукіч
Режисер гучно заявив про себе у 2019 році, коли випустив дебютний повнометражний фільм «Мої думки тихі». Не менш успішною виявилася наступна стрічка режисера «Люксембург, Люксембург». На події будемо спілкуватися про те, як створюються фільми та про розвиток українського кіно.
-