#KAMA ALUMNI: Соня Сукач
Організаторка благодійної виставки Ukraine Arteria
#KAMA Alumni – рубрика про випускників, яким вдалося реалізуватися за спеціальністю. У ній ми дізнаємося, ким стали наші студенти та як на них влинуло навчання в академії.
Героїня цього матеріалу – Соня Сукач, випускниця дворічної програми Graphic Design та організаторка й кураторка благодійної художньої виставки Ukraine Arteria на підтримку України.
Соня розповіла, як вона готувалася до навчання в Кембрижі, але поступила в КАМА, про її перший досвід роботи в креативній агенції та як організовувала свою першу виставку – в іншій країні і без бюджету.
З якою метою йшла навчатися?
Історія вступу до КАМА в мене доволі пригодницька, але якщо говорити про мету — поринути в дизайн та креативне ком’юніті. Моє життя в цілому про силу комунікації та людей, я обожнюю коло спілкування в якому “варюсь”. Тому КАМА, в першу чергу, для мене була про людей і великі можливості. А виявилося, що це ще й круті викладачі, які зростили в мені дизайнера.
А взагалі перед КАМА я готувалась до вступу на архітектурний в Кембридж. Повністю поринула в навчання, підготовку до екзаментів, і раптом на горизонті з’явилася академія. Вибір був очевидним. Ще жодного разу ще не шкодувала про своє рішення.
Як на тебе вплинуло навчання?
Курс дав новий ковток повітря і якусь зовсім іншу реальність. Мені ніби відкрили закулісся креативників України. Я завжди намагаюсь брати звідусіль по максимуму, тож всі ті знання та люди тепер зі мною назавжди. Це місце, яке тебе завжди підтримає і допоможе в реалізації крутої ідеї, як було в мене з виставкою. Але про це далі.
В академії я отримала перший досвід роботи в реальній агенції. КАМА на двохрічних програмах завжди надає можливість стажування і після першого, і після другого років навчання. Так, минулого року нам дали на вибір близько десяти варіантів для можливої співпраці. Я проглядала їхні тестові завдання, пам’ятаю від Banda Agency, від проєкту про гендерну рівність і від DOZEN – про дизайн упаковки пива, яке врешті мені сподобалося найбільше, і я подалася туди.
Через місяць прийшли відповіді. Кожна агенція мала обрати одну людину, але DOZEN взяли двох, мене і мого одногрупника Дениса Кононенка. Їм сподобалися наші тестові. Мене одразу ж підключили в серйозніший проєкт, ніж обіцяли спочатку. Створювала логотип для пакування.
Зараз я реалізусь, зокрема, як менеджерка івентів і тут пригодилися мої знання з академії про стратегію, розвиток бренду, як правильно все заменеджерити, працювати з людьми та командою, – курс був не лише про дизайн.
Розкажи більше про свою художню благодійну виставку Ukraine Arteria, яку ти організувала на підтримку України.
Після повномасштабного вторгнення я поїхала в Порто до своєї подруги. В той час її знайомі українці робили благодійну виставку. Ідея була крута, але втілити її можна було б якісніше. Адже я знаю, що у нас насправді високий рівень креативу. Мені хотілося це показати всім. Щоб люди приходили не лише заради підтримки України, а й тому, що наші роботи дійсно можуть зацікавити.
Так з’явилася ідея моєї виставки Ukraine Arteria, яку я почала наполегливо втілювати в реальність, хоч і не мала бюджету. Спершу шукала простір, де могла б реалізувати задумане, знайшла типографію, яка робила нам безкоштовний друк. Ми співпрацювали з Zara, H&M, Channel. Вони дали нам одяг для принтів.
Потім почала шукати мистецькі роботи, які хотіла би презентувати на виставці. Написала художнику Роману Камінському, фотографці Стасі Алексенко, одногрупнику Денису Кононенку, вони всі з КАМА. Когось знайшла випадково, хтось відгукнувся в соцмережах. Вдалося домовитися навіть з однією відомою графічною дизайнеркою з Польщі Адою Зелінською.
Врешті я знайшла і діджеїв, і фотографів, і перекладачів. Потім ще з КАМА написали, запропонували прорекламувати. Був випадок, коли люди приходили і казали, що вони вже 6 разів бачили рекламу виставки і просто не могли не заглянути. Тож охочих допомогти з реалізацією, навіть на безоплатній основі, було багато. Деякі роботи врешті навіть викупили місцеві колекціонери.
Зараз я намагаюся розвивати цю ідею далі. Готую серію івентів у напрямі дизайну, креативи з яких потім можна буде випустити в дроп чи як колаборацію. Варіантів та ідей є багато.
Це твоя основна діяльність зараз?
Я маю декілька напрямів роботи: графічний дизайн, візуальна айдентика, проведення виїзних воркшопів про дизайн для колаборацій і цікавих дропів, благодійні проєкти Ukraine Arteria та Telescope Ukraine.
Останній проєкт, до речі, з’явився теж з академії. У нас був курс про футурологію, який нам дуже сподобалося і хотілося продовжувати в цьому напрямі розвиватися. Ми сконтактували з лекторкою Юлією Лейтес і разом створили Telescope Ukraine. Я роблю для нас сайт та разом із іншими створюю NFT-колекції. Поки що все ще в процесі розробки, а надалі плануємо монетезувати нашу діяльність.
Є також пропозиції роботи у європейських агенціях, але я ще не знайшла своє. Після досвіду роботи в DOZEN, де зійшлись всі параметри, інші поки не дотягують і рівнем проєктів, і атмосферою всередині команди.
Які би ти дала поради дизайнерам-початківцям?
Головна порада – це навчитися правильно працювати з референсами, щоб не впасти у яму копіювання на довгі роки.
Я це сама нещодавно тільки усвідомила. Вміння витягувати з референсів ідеї та прийоми, самостійне переосмислення їх, а не бездумне копіювання, дають тобі як дизайнеру дуже багато простору для творчості та креативу.
Новини
-
2023-09-28 08:30:00
РАНОК В КАМА: ГОША ТИХИЙ
Гоша Тихий – радник міністра закордонних справ України
-
2023-09-19 19:30:00
WEBKAMA TALKS: ЛЮДА БЕЙ
У вересні ми відновлюємо наш формат зустрічей WEBKAMA Talks. Це вже четвертий сезон. І першою гостею ми запросили стати Люду Бей. Кураторку курсу STRATEGY в КАМА та стратегиню з Banda.
-
2023-08-29 08:30:00
РАНОК В КАМА: Василь Байдак
Василь Байдак — стендап-комік, співзасновник та актор «Інародного театру абсурду «Воробушек», волонтер, автор хітів-зборів «Просто скинь донат» і «Требабус», за допомогою яких зміг зібрати майже 2 мільйони гривень на потреби ЗСУ.
-
Вадим Пінягін: «Я зняв кліп не тому, що хотів бути режисером»
Режисер кліпу на композицію Андрія Бармалія «Я нормально» — про те, як візуалізувати трек без слів, знайти команду й інші челенджі першої відеороботи.
-
2023-08-26 13:00:00
2 Year Programs: Відкриті двері
Welcome Day (Відкриті Двері) — це можливість зазирнути в КАМА, дізнатися про те, як і коли проходить навчання на дворічних програмах, познайомитися з кураторами, координаторами та командою Академії.
-
2023-07-27 08:30:00
РАНОК В КАМА: Антоніо Лукіч
Режисер гучно заявив про себе у 2019 році, коли випустив дебютний повнометражний фільм «Мої думки тихі». Не менш успішною виявилася наступна стрічка режисера «Люксембург, Люксембург». На події будемо спілкуватися про те, як створюються фільми та про розвиток українського кіно.
-