КАМА: ЗАПУСК НОВИХ КУРСІВ «CONTEMPORARY ART» ТА «ART MANAGEMENT»

Цього року Київська академія медіа мистецтв продовжує розширюватися і відкривати нові напрями навчання. Однією з головних новин нового сезону в КАМА  став запуск напрямку, присвяченого сучасному мистецтву, де вже йде набір студентів на два окремих курси.

Перший – Contemporary Art. Він розрахований на тих, хто вже отримав базову художню освіту або має відповідну професійну практику. Програма спрямована на розвиток критичного мислення та освоєння методу художнього дослідження як одного з найбільш актуальних для сучасного мистецтва.

Другий курс – Art Management. В його основі – робота над покроковою реалізацією мистецького проєкту з провідними арт-менеджерами країни, введення в теорію сучасного мистецтва, авторські воркшопи від практикуючих фахівців.

Обидві програми передбачають спільну практичну роботу. Студенти двох курсів протягом декількох місяців будуть розробляти і готувати до публічної презентації фінальний проєкт. Кращі проекти будуть реалізовані в галереях партнерів КАМА.

Кураторками напрямку будуть Марія Ланько, Ольга Балашова та Лізавета Герман – молоді незалежні  арт-критики.

«В Україні актуальна художня сцена абсолютно не інтегрована в систему художньої освіти, що ось уже більше 20-ти років тягне за собою безліч негативних наслідків – від професійних помилок, що постійно повторюються, до відсутності спадкоємності між поколіннями і, як наслідок, традиції українського мистецтва. В рамках курсу “Сучасне мистецтво” ми б хотіли цю проблему частково вирішити. КАМА стане першим і єдиним на сьогоднішній день місцем в Україні, де можна повчиться мистецтва у Тіберія Сільваші та Олександра Ройтбурда, Лесі Хоменко та Анастасії Рябової, а навчитися управляти пов’язаними з ним процесами – у Бйорн Гельдхоф та Олесі Островської-Лютої.

Важливою особливістю курсу для менеджерів також стане практичне знайомство зі специфікою української культурної сфери і “робота над помилками” на прикладі конкретних публічних проєктів, а також постійна взаємодія з художниками на різних етапах курсу, включаючи спільну фінальну презентацію,»- кажуть кураторки курсів.

Набір на нові напрямки вже почався і триватиме до 20 квітня.

Новини