Практика
про мистецтво,
пам'ять та історію:
Базовий інтенсив

Поточний набір

Реєстрація студентів відкрита

Старт занять восени

Тривалість інтенсиву

2 тижні
Заняття 2-3 рази на тиждень
ПН-СБ з 18:00 до 21:00

Формат навчання

Офлайн

Вартість

TBA

Програма спрямована на вивчення, осмислення та розвиток культурного продукту, що тематично пов’язаний з індивідуальною і колективною пам’яттю, формами суспільної травми, історіями спільнот та популярною історією.

Програма курсу

Програма складається з двох послідовних блоків — Базовий Інтенсив та Вступ до Арт-індустрії. Тема Базового Інтенсиву — Як працює система культурного менеджерства: Введення в історію сучасного мистецтва → Система сучасного мистецтва → Теорія сучасного мистецтва (інструментарій, вплив) → Менеджмент проєктів → Причинний рівень, інструменти менеджменту, фандрейзинг і фінансовий менеджмент, правові аспекти, комунікації

Лектори курсу

 • Ольга Балашова

  заступниця директора Національного художнього музею, публічна лекторка і авторка багатьох курсів присвячених теорії та історії сучасного мистецтва. Разом з Лізаветою Герман працювала над книгою про українських шістдесятників.

 • Юлія Гнат

  Директорка з екосистемних проєктів і розвитку, співзасновниця ГО "Музей сучасного мистецтва" (ГО МСМ), що включає Ukrainian Museum of Contemporary Art / UMCA, Ukrainian Emergency Art Fund / UEAF та інші основні суб'єкти. Співкураторка проєкту "Культура пам'яті в повоєнній Україні" (PWMC) та інших у сфері роботи з пам'яттю

 • Маша Халізєва

  Фешн-критикиня й журналістка

 • Саша Курмаз

  Фотограф, художник

Практика на курсі

Практика на курсі включає консультації з експертами індустрії, воркшопи, обговорення кейсів з лекторами

Базовий Інтенсив пропонує створити або взяти наявну ідею для проєкту. Фінальним завданням буде драфт заявки на грант з описом проєкту, тобто якісна підготовка свого проєкту для майбутньої подачі або реалізації. На лекціях ми будемо розбиратися з історичними кейсами та розглянемо як все працює зараз на сучасних кейсах.

заступниця директора Національного художнього музею, публічна лекторка і авторка багатьох курсів присвячених теорії та історії сучасного мистецтва. Разом з Лізаветою Герман працювала над книгою про українських шістдесятників.

Ольга Балашова

Директорка з екосистемних проєктів і розвитку, співзасновниця ГО “Музей сучасного мистецтва” (ГО МСМ), що включає Ukrainian Museum of Contemporary Art / UMCA, Ukrainian Emergency Art Fund / UEAF та інші основні суб’єкти. Співкураторка проєкту “Культура пам’яті в повоєнній Україні” (PWMC) та інших у сфері роботи з пам’яттю

Юлія Гнат
Викладачка арт-менеджменту та досліджень у сфері інтересів, зокрема, феноменів мистецтва, гри (на основі “Homo Ludens” Йогана Гейзінги) та системного мислення, дослідницьких проєктів та аналітики через три рівні: стани людини, концепти, речі (об'єкт). Досвід роботи в культурних інституціях, банківській сфері. Керівник інформаційно-аналітичного відділу в державному Українському інституті у 2019-2020 роках. Заступниця генерального директора з міжнародного співробітництва та проектів Національного художнього музею України у 2018-2019 роках. Освіта в галузі арт-менеджменту та економіки.

Фешн-критикиня й журналістка

Маша Халізєва

Фотограф, художник

Саша Курмаз