Як побудований курс Fashion?
Спілкуємося з кураторкою програми і головною редакторкою сайту vogue.ua Віолеттою Федоровою
Говорячи про моду, одразу уявляються fashion week, подіуми та епатажні зйомки, та насправді це лише частина індустрії, яка в дійсності охоплює безліч професій та видів діяльності.
Ми поспілкувалися з новою кураторкою програми Віолеттою Федоровою про те, як побудований курс Fashion, дізналися, який фінальний проєкт чекає на студентів, запитали про її шлях у професію – Віолетта розповіла, як вона стала головною редакторкою сайту vogue.ua, а також попросили поділитися корисними ресурсами для розвитку у фешн-індустрії.
Власний шлях у професію: виклики та перші вдалі проєкти
Мій шлях у моді розпочався у 2010 році, коли я завела свій модний блог. Тоді ще не було навіть інстаграму. Це були перші аматорські кроки, але мені ця тема була дуже цікавою і я присвячувала їй купу свого часу. Приходила з офісної роботи та сідала писати, дивитися, вивчати. Якось одразу я зрозуміла, що мені цікавіше працювати саме з текстами – аналізувати, порівнювати, шукати паралелі.
Тому у своєму блозі я ніколи не орієнтувалася просто на картинку – текст завжди у мене був головним. Саме він і відіграв важливу роль у моєму подальшому шляху. Влітку 2012 року стало відомо, що в Україну приходить Vogue. Я навіть і не мріяла про роботу там, проте вже у вересні мені запропонували приєднатися до диджитал-команди видання.
За декілька місяців я пройшла співбесіду, попрощавшись з офісною роботою, і в січні 2013 року приєдналася до команди Vogue як молодша редакторка. За п’ять років я очолила диджитал-команду. Протягом цього часу ми в 5 разів збільшили нашу відвідуваність, запустили українську версію сайту та успішний ютуб-канал і зуміли вистояти в такі складні моменти як епідемія коронавірусу та війна.
Я продовжую працювати у Vogue і сьогодні відповідальність ще більша, бо ми тимчасово не випускаємо друкованої версії, тому вся команда працює над диджиталом, а також спеціальними офлайн-проєктами – випуск книг та мерчу, організація виставки українських брендів.
Як побудована програма курсу?
Головна мета курсу – продемонструвати студентам усю різноманітність модної індустрії, в якій існує безліч професій та видів діяльності. Звичайно, найбільша увага приділена саме роботі модних брендів – створенню колекцій, організації виробництва та продажів. Ми бачимо, що на ці теми є найбільший запит.
Водночас, цього сезону будуть додані лекції, що відображають вимоги сьогоднішнього часу – робота із sustainability-повісткою, автентичною тематикою, цифровою модою.
Лекції читатиму я, а також запрошені лектори – люди-практики, які щодня розвивають українську моду та знають усі тонкощі розвитку індустрії. Від Вікторії Семерей, яка займається сейлсом бренду Ruslan Baginskiy, до дизайнерів, які з нуля збудували власні успішні марки.
Курс досить об’ємний. Всього буде близько 40 лекцій. Ось декілька з них:
1. Як створюється колекція (ідей, виробництво, дистрибуція)
2. Створення диджитал-стратегії для бренду
3. Як побудувати мас-маркет бренд з нуля
4. Fashion SMM
5. Які сучасні технології можуть використовувати дизайнери сьогодні
Про фінальний проєкт студентів
У нас уже сформувалася чудова традиція – студенти створюють проєкт, який потім публікується на сайті vogue.ua. Наприклад, випускниці попереднього потоку написали текст для журналу “Якою буде українська мода після війни”, а також зняли супроводжуючу зйомку до матеріалу.
Думаю, що цього сезону ми продовжимо цю традицію, а тему виберемо разом зі студентами, адже наша дійсність нині змінюється щодня і планувати на чотири місяці наперед практично неможливо. Однак, я впевнена, що в нас вийде створити щось яскраве та свіже.
Корисні ресурси для розвитку у фешн-індустрії
1. BOF (Business Of Fashion), Vogue Business та WWD, щоб розуміти, як працює індустрія сьогодні
2. Vogue Runway – оперативна публікація нових колекцій, огляди до них
3. Fashion Chanel – відео-версії модних показів, починаючи з 1982 року
4. Сайти головних музеїв світу для формування надивленості (Kyoto Costume Institute, Metropolitan Museum, V&A, Pallais Galliera)
6.Архіви італійського Vogue
7. Біографії інсайдерів індустрії (Грейс Мірабелла, Діана Вріланд, Грейс Коддінгтон), документальні фільми про дизайнерів
Новини
-
2023-09-28 08:30:00
РАНОК В КАМА: ГОША ТИХИЙ
Гоша Тихий – радник міністра закордонних справ України
-
2023-09-19 19:30:00
WEBKAMA TALKS: ЛЮДА БЕЙ
У вересні ми відновлюємо наш формат зустрічей WEBKAMA Talks. Це вже четвертий сезон. І першою гостею ми запросили стати Люду Бей. Кураторку курсу STRATEGY в КАМА та стратегиню з Banda.
-
2023-08-29 08:30:00
РАНОК В КАМА: Василь Байдак
Василь Байдак — стендап-комік, співзасновник та актор «Інародного театру абсурду «Воробушек», волонтер, автор хітів-зборів «Просто скинь донат» і «Требабус», за допомогою яких зміг зібрати майже 2 мільйони гривень на потреби ЗСУ.
-
Вадим Пінягін: «Я зняв кліп не тому, що хотів бути режисером»
Режисер кліпу на композицію Андрія Бармалія «Я нормально» — про те, як візуалізувати трек без слів, знайти команду й інші челенджі першої відеороботи.
-
2023-08-26 13:00:00
2 Year Programs: Відкриті двері
Welcome Day (Відкриті Двері) — це можливість зазирнути в КАМА, дізнатися про те, як і коли проходить навчання на дворічних програмах, познайомитися з кураторами, координаторами та командою Академії.
-
2023-07-27 08:30:00
РАНОК В КАМА: Антоніо Лукіч
Режисер гучно заявив про себе у 2019 році, коли випустив дебютний повнометражний фільм «Мої думки тихі». Не менш успішною виявилася наступна стрічка режисера «Люксембург, Люксембург». На події будемо спілкуватися про те, як створюються фільми та про розвиток українського кіно.
-